Od 17 czerwca do 5 lipca trwa nasz ulubiony festiwal kulinarny Restaurant Week. Najlepsze polskie restauracje zapraszają na swoje popisowe dania. Na wszystkich uczestników czeka 3-daniowe menu w cenie 49 zł okraszone festiwalowym koktajlem Martini Fiero & Kinley Tonic oraz Coca Colą.

Przedstawicielka Magazynu Kocioł, Laura z bloga Cafe Babilon odwiedziła tym razem, znajdujący się w sercu wrocławskiego Rynku, Dwór Polski! Restauracja podczas przymusowego przestoju nieco zmieniła wystrój, a dla gości poza ogródkiem przed restauracją zostały przygotowane miejsca pod chmurką w klimatycznym patio.

Jeśli zdecydujecie się na Dwór Polski, na przystawkę będziecie mogli spróbować wegańskiego tatara z suszonych pomidorów i kaszy jaglanej podanego z podpłomykiem.

Przystawka – wegański tatar

Na danie główne Szef Kuchni przygotował pierś z perliczki sous-vide z pikantnym risotto dzikiego ryżu i chutneyem z czerwonej cebuli i rokitnika, a w wersji bezmięsnej pulpeciki z kaszy, orzechów i świeżej mięty podane z batatem i sosem z palonej papryki.

Na zakończenie tej trzydaniowej uczty desery w dwóch wersjach: sernik z białą czekoladą i karmelizowanym bananem oraz śliwka faszerowana orzechami podana z pianką z mleczka kokosowego.

Pierwsza edycja Restaurant Week odbyła się w 2014 roku. Obecnie festiwal odbywa się w około 35 miastach na terenie Polski, w 13 regionach kraju. Na liście znajdujemy: Białystok, Kraków, Lubelskie, Łódź, Podhale, Poznań, Rzeszów, Górny Śląsk, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warmię i Mazury, Warszawę, oraz oczywiście Wrocław. W każdym mieście/regionie do wyboru jest lista restauracji, które zgłosiły chęć udziału w Festiwalu.

Dania popijanie festiwalowym drinkiem MARTINI Fiero & KINLEY tonic, to gwarancja przyjemnie spędzonego czasu. Aby zarezerwować stolik wpadajcie na: www.restaurantweek.pl. W ramach festiwalu wybierzcie ulubioną restaurację i on-line zamawiacie trzydaniowe menu w cenie 49 zł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *