kolacja 1

Tak kilka miesięcy temu zapraszaliśmy Was do licytowania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Twórcy Dolnośląskiego Magazynu Kulinarnego KOCIOŁ mają zaszczyt zaprosić do licytacji niesamowitej, jedynej w swoim rodzaju kolacji. Gotować będą: Kasia, Olga oraz Laura.

Magazyn KOCIOŁ to grupa dolnośląskich blogerów kulinarnych. Od roku 2014 pokazujemy klasyczne i nowatorskie przepisy, ale przede wszystkim dbamy o kulinarne tradycje regionu.

Wylicytuj kolację dla maksymalnie sześciu osób, którą przygotujemy w Twoim domu. Termin kolacji do uzgodnienia (wiosna 2016), gotujemy na terenie Wrocławia i najbliższych okolic.

Nie wiedziałyśmy wtedy, w co się “pakujemy” i co z tego wyniknie… A wynikło naprawdę cudne spotkanie z obcymi nam osobami, które obdarzyły nas zaufaniem, zaprosiły do domu i pozwoliły dla siebie gotować. Co najważniejsze wspólnie z nami wsparły tak szczytny cel, jakim jest każdy z finałów WOŚP.

Kolacja odbyła się w piękne majowe popołudnie u przesympatycznych gospodarzy – Pani Wioletty i Pana Łukasza. Po wspólnym wirtualnym ustalaniu menu, w końcu spotkaliśmy się na żywo.

Kolację rozpoczęłyśmy przekazaniem bochenka domowego chleba na ręce gospodarzy. W parze do niego był też wegański smalec z fasoli.

kolacja 2

Pierwszym daniem była niezwykle aromatyczna zupa, którą przygotowałyśmy z 9 ziół. Podałyśmy ją z jajkami od wesołych kur, śmietaną

kolacja 3

Daniem głównym były tarlaki, czyli kluski z surowych ziemniaków. Podałyśmy je z okrasą z cebuli i boczku oraz z podsmażoną cebulką – w wersji wegetariańskiej.

kolacja 4

Kolację zwieńczył deser, którym był zapiekany ryż z sosem truskawkowym i domową bitą śmietaną.

kolacja 5

Na zakończenie wieczoru miałyśmy jeszcze małą niespodziankę w postaci domowego likieru kawowo-czekoladowego.

kolacja 6

Kolacja była niezwykle udana i wszyscy będziemy ją świetnie wspominać. Wypatrujcie naszej aukcji w trakcie kolejnej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponieważ chętnie powtórzymy akcję.

kolacja 7

Laura Chołodecka – cafebabilon.pl

Olga Płaza – olgaplaza.pl

Kasia Sieradz – gotujzkasia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *