WFDP_2015_plakat_

Już 1 maja na Stadionie Miejskim we Wrocławiu rozpocznie się szósta edycja Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. W tym roku organizator – wrocławskie Centrum Kultury „Zamek”, przygotował aż trzy dni pełne atrakcji, a Magazyn KOCIOŁ objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Na gości imprezy będzie czekać 50 stoisk oferujących ponad 300 rodzajów piw lanych, z blisko 100 browarów oraz prawie 2 razy tyle piw butelkowych, pochodzących z różnych zakątków świata, w pełnej gamie smaków. Od najbardziej gorzkich, poprzez wytrawne, palone, karmelowe, słodowe do kwiatowych, chmielowych i owocowych. Oprócz standardowej oferty wystawców, uczestnicy będą mieli okazje ujrzeć premiery piw, uwarzonych specjalnie na Festiwal. Organizatorzy nie zapomnieli również o przygotowaniu szczególnego szkła festiwalowego, możliwego do nabycia na wszystkich stoiskach piwnych. Eleganckie pokale oraz klasyczne kufle ozdobione logotypem Festiwalu umożliwią zamawianie degustacyjnych porcji piwa.

To jednak nie wszystko, ponieważ ideą wrocławskiego Festiwalu jest nie tylko promowanie niebanalnych, wyrafinowanych smaków piwa, ale również i potraw powstających z użyciem tego trunku, lub takich, których smaki idealnie komponują się z konkretnymi stylami piwnymi. Z kolejnymi edycjami program części kulinarnej ulegał poszerzeniu. W tym roku koncentruje się on w dużej mierze na różnych obliczach dolnośląskiej kuchni, a organizatorzy skupili się na współpracy z organizacjami promującymi lokalne wyroby. W związku z tym nie mogło tam zabraknąć Magazynu KOCIOŁ.

Blogerki: Olga Płaza (tequilagotuje.com), Monika Szeffler (przezogrodek.pl) oraz Laura Chołodecka (cafebabilon.blogspot.com) przygotują wyjątkowe piwne potrawy: naleśniki gryczane na ciemnym piwie, naleśniki pszeniczne na piwie pszenicznym, krążki cebulowe w cieście piwnym, placuszki sodowe na piwie oraz sos musztardowo-jogurtowy do krążków i dwie pasty do posmarowania naleśników.

Specjaliści ze SlowFood Dolny Śląsk przygotują eduBIESIADĘ – cykl wykładów połączonych z pokazami gotowania i degustacją. Dzięki nim goście imprezy dowiedzą się m.in. jaki wpływ ma piwo na naszą tuszę, przybliżą nam też tajniki dawnych sposobów warzenia piwa. Natomiast w części praktycznej przyrządzą takie potrawy jak: kapuśniak piwno-olejowy, milicka zupa rybno-piwna czy historyczne danie, jakim jest strawa z giru dla Królowej Jadwigi.

Marcin Kurzawa z „O Kuchni z ludźmi dla ludzi” zaprezentuje menu oparte na świeżych i aromatycznych ziołach, regionalnych mąkach, a co za tym idzie własnym pieczywie, sztuce wędzenia i podwędzania czyli aromatyzowania produktów. Dania, których będzie można spróbować po pokazie kulinarnym Marcina Kurzawy to: rukiew wodna podana w bułeczce na syropie klonowym z rwaną wieprzowiną, clap sandwich z kiszoną regionalną kapustą i boczkiem, który został przygotowany dwoma technikami: podwędzaniem, a następnie sous vide i przekąski pochodzące z regionalnych manufaktur.

Przedstawiciele restauracji „Mlekiem i Miodem” przygotują 3-daniowy posiłek bazujący na tym co najlepsze: zapachu świeżo wypiekanego pieczywa, pieczonych na miejscu ciast i tart, aromacie dawno zapomnianych w szybkim tempie życia ziół, smakiem regionalnych mięs i serów, warzyw i owoców, których nie brakuje w okolicach Dolnego Śląska.

Na scenie eventowo-kulinarnej nie zabraknie konkursów, m.in. dotyczących łączenia jedzenia z piwem. To tutaj nastąpi ogłoszenie wyników konkursu piw domowych, przygotowywanych przez piwowarów-amatorów. Również tutaj Tomasz Kopyra – najbardziej znany polski bloger piwny – poprowadzi panele dyskusyjne z zaproszonymi blogerami z Polski i zagranicy.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa to miejsce, gdzie można się w pełni zrelaksować i w piknikowej atmosferze chłonąć majowy weekend. Dlatego serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność!

Przypominamy:

Termin: 1-3 maja, wstęp wolny
Godz. 10:00-23:00
Miejsce: Stadion Miejski Wrocław
Organizator – Centrum Kultury „Zamek” we Wrocławiu
www.festiwaldobregopiwa.pl
www.facebook.com/festiwaldobregopiwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *