warsztaty jelczW sobotę, 9-go lipca przy ul. Oławskiej 46 w Jelczu-Laskowicach Magazyn Kocioł pojawił się na plenerowej imprezie zorganizowanej dla okolicznych mieszkańców. Nasze blogerki: Kasia z Gotuj z Kasią, Laura z Cafe Babilon, Żaneta z Cupcake Factory oraz Martyna ze Smakiem Pisany wspólnie przygotowały i zorganizowały szereg atrakcji kulinarnych.

warsztaty jelcz2

Pokaz rozpoczęły i zakończyły mini-warsztaty kulinarne z robienia masła oraz jego wariantów smakowych. Zanim jednak poczęstowano widzów masłem czosnkowym, pietruszkowym i cytrynowo-tymiankowym, wyłoniono kilku śmiałków chętnych do ubicia masła z prawdziwej, wiejskiej, trzydziestoprocentowej śmietany. Najszybszych i najbardziej skutecznych uczestników nagrodzono. Kolejnym punktem programu był pokaz przygotowywania past do pieczywa, zakończony poczęstunkiem dla widzów. Wraz z kromką lokalnie wypiekanego chleba mieszkańcy Jelcza-Laskowic raczyli się pastą z suszonych pomidorów i słonecznika, a także wegańskim smalcem z fasoli.

warsztaty jelcz4Jednak zdecydowanie największą zagadkę stanowił dla uczestników konkurs przygotowany przez naszą redakcję. W czekoladowych ciastach zostały przez nas ukryte dwa różne, nietypowe składniki: cukinia i kiszona kapusta. Zadaniem naszych widzów była degustacja wypieków i wskazanie magicznych składników poprzez zapisanie ich na kartce papieru. Trzeba przyznać, że nasza publiczność była bardzo kreatywna. Kilku osobom udało się też odgadnąć wybrane przez nas tajemnicze składniki.warsztaty jelcz3

Oprócz naszej redakcji w imprezie udział wzięli Lokalni Patrioci J-L, Browar „Rebelia” Ząbkowice Śląskie, który przeprowadził prezentację warzenia piwa oraz Świeże na Talerze, które dostarczyły nam lokalnych produktów. Z kolei najmłodszym uczestnikom imprezy atrakcji dostarczyło malowanie twarzy, animacje, skoki na dmuchanych zamkach oraz kolorowanie naszych kociołkowych kolorowanek.

Tekst i zdjęcia: Martyna Sobka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *