Po raz drugi zebraliśmy dla Was informacje o najciekawszych wydarzeniach kulinarnych we Wrocławiu (i okolicach), które będą miały miejsce w najbliższy weekend. Szykujcie się na pyszne jedzenie „pod chmurką”, w ten weekend przeważać będą imprezy piknikowo-festiwalowe!

SOBOTA

DZIEŃ OTWARTY MŁYNU SKOKOWA
dzień otwarty

Chcecie dowiedzieć się, jak powstaje mąka, kupić ją prosto od lokalnego producenta i otrzymać słoiczek zakwasu? Koniecznie wybierzcie się na dzień otwarty Młynu Skokowa. W programie:

1) Zwiedzanie Młyna
2) Możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych
3) Poznanie procesu produkcji mąki
4) Możliwość nabycia naszych produktów
5) Pokaz pieczenia chleba w warunkach domowych
6) Degustacja wypieków z mąki z Młyna Skokowa
Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

TARG ŚNIADANIOWY
targ śniadaniowy wroclaw

Targ śniadaniowy to nie tylko przepyszne smakołyki od lokalnych producentów, to także warsztaty, zabawy dla dzieci i miejsce, gdzie można odpocząć po całym tygodniu pracy. Targ Śniadaniowy we Wrocławiu działać będzie nie tylko w soboty, ale również w piątki!
Więcej o wydarzeniu tu.

PIKNIK WROCŁAWSKI
piknik wrocławski

Na kocyku, na trawie, pod gołym niebem, aż do pierwszych śniegów, co sobotę będzie odbywał się Piknik Wrocławski! Nikt nie wyjdzie z niego głodny – to pewne.
Więcej szczegółów tutaj.

WROCŁAWSKI ECO PIKNIK
eko piknik

O swojej inicjatywie piszą tak: „W tak pięknych okolicznościach przyrody i tak niepowtarzalnej… Panie pozwolą i Panowie również – zaprosić się na ECO Piknik w jednym z najpiękniejszych parków wrocławskich!
ECO Piknik to nowa cykliczna inicjatywa we Wrocławiu. W każdą sobotę na skwerku pod Górką Nieznanego Żołnierza czekać będzie przepyszne jedzenie od lokalnych producentów oraz kulinarne niespodzianki serwowane przez wrocławskie restauracje i pasjonatów kulinarnych. Co tydzień będą odbywać się zajęcia z jogi, warsztaty sportowe, porady dietetyczne i wiele innych. Nie zabraknie również rozrywki dla najmłodszych: wielkie dmuchańce, malowanie buźki, przejażdżki konne, bańki mydlane – to tylko mała zapowiedź tego co będzie się działo .
Weźcie koce, rodzinę i przyjaciół!”
Więcej szczegółów tutaj.

NIEDZIELA

 

JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI
jarmark świętojański

Już w niedzielę na wrocławskim rynku rusza Jarmark Świętojański! Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? „W tym roku na Jarmarku Świętojańskim będzie można m.in. poczuć się jak na prawdziwej nadmorskiej plaży i zanurzyć stopy w ciepłym piasku, rozpłynąć się w romantycznym, bajkowym klimacie Ogrodów Świętojańskich oraz poddać się szałowi zakupów i przebierać wśród designerskiej biżuterii, ceramiki artystycznej, bursztynów, ręcznie robionych mydeł, wyrobów drewnianych i ekologicznych. Jarmark rozpocznie się 24 maja i potrwa do 24 czerwca. Będzie czynny codziennie w godzinach 10.00 – 21.00.”
Wszystkie szczegóły znajdziecie tu.